آیا خطایی در این صفحه مشاهده می کنید؟ .

پرینتر hp

راهنمای خرید پرینتر و بررسی انواع مدل ها

پرینتر hp یا Samsung یا ... ؟ پرینتر لیزری یا جوهرافشان؟ آیا به پرینتر همه کاره نیاز دارید؟ PicBridge چیست؟ آیا به قابلیت اتصال پرینتر به شبکه نیاز دارید؟ اگر قصد خرید پرینتر خانگی را دارید و نمی دانید چه معیارهایی را باید مد نظر داشته باشید، خواندن این مقاله را ادامه دهید تا پاسخ تمام این سوالات را دریافت کرده و با معیارهای درست انتخاب پرینتر برای مصارف خانگی آگاه شوید. با وجود تنوع زیاد پرینترهای خانگی و ارزان قیمت از برند های مختلف مانند پرینتر hp   , Lexmark, Canon, Samsung, Epson و غیره، انتخاب صحیح پرینتر کار دشواری است.

در حال حاضر با قیمت بسیار ارزان حدود ۷۰هزارتومان می توان یک پرینتر خانگی خرید اما آیا این پرینتر می تواند نیازهای شما را پوشش دهد؟ هزینه مواد مصرفی آن چقدر است؟ در این راهنمای خرید به صورت خلاصله و سریع معیارهای مهم در خرید پرینتر جمع آوری شده اند که با در نظر گرفتن آنها می توانید پرینتر مورد نظر خود را از برند های متنوع بازار انتخاب کنید. اولین سوالی که برای هر خریدار پرینتر مطرح می شود همین سوال است. بازار مملو از پرینترهای جوهرافشان شده است.این پرینترها می توانند نمودارهای رنگی و عکس های براق را چاپ کنند اما نمی توانند نوشته ها را به خوبی و خوانایی پرینترهای لیزری چاپ کنند. پرینترهای جوهرافشان بسیار کند تر از پرینترهای لیزری هستند و هزینه مواد مصرفی آنها نیز بسیار بیشتر از پرینترهای لیزری است. پرینترهای لیزری بیشتر مناسب مصارف اداری اند چون قادر به چاپ صفحات زیاد در زمان کم هستند، هزینه مواد مصرفی آنها پایین است و دوام طولانی تری دارند. پرینترهای لیزری تک رنگ (سیاه و سفید) قادرند متون را با کیفیت و دقت بسیار بالا چاپ کنند.

برای مصارف خانگی می توان پرینتر با قیمت مناسب ( به طور مثال؛ پرینتر hp مدل 1000 - J110 در حدود 127000 تومان) تهیه کرد. به تازگی قیمت پرینترهای لیزری رنگی نیز کاهش جدی داشته است تا کاربران خانگی نیز بتوانند از این پرینترها استفاده کنند اما مواد مصرفی پرینترهای رنگی هنوز گران قیمت  است و به همین دلیل استفاده از آنها برای مصارف خانگی هنوز پیشنهاد نمی شود(مانند پرینتر hp مدل CP5225 با قیمتی حدود 5/390,000  تومان). اگر هر از چندگاهی از پرینتر استفاده می کنید و دوست دارید تصاویر یا چارت های رنگی پرینت بگیرید بهتر است از پرینترهای جوهرافشان استفاده کنید.

یکی از نکات بسیار مهم که در زمان خرید پرینتر کمتر به آن توجه می شود و معمولا فروشندگان مشتری را از آن آگاه نمی سازند هزینه مواد مصرفی است. قیمت کارتریج برخی از پرینترهای ارزان جوهرافشان با خود پرینتر برابری می کند یعنی پس از چاپ حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ برگ، مجبور به پرداخت معادل قیمت پرینتر برای کارتریج جدید خواهید شد. در واقع تولیدکننده های پرینتر های ارزان، قیمت پرینتر را به شدت پایین نگاه می دارند و درآمد خود را از فروش مواد مصرفی تامین می کنند.

شارژ جوهر کارتریج باعث صرفه جویی در هزینه ها و افت کیفیت پرینتر می شود. اما یک یا دو بار شارژکردن کارتریج (پرکردن کارتریج با جوهر) مشکل خاصی ایجاد نمی کند و امروزه این کار در تمام دنیا رایج شده است. پیش از خرید پرینتر جوهرافشان از هزینه مواد مصرفی آن مطلع شوید. پرینترهای Epson و Canon به دلیل قیمت نسبتا پایین مواد مصرفی و کیفیت مناسب چاپ همواره جزو بهترین انتخاب های پرینترهای جوهرافشان هستند. چرا پرینترهای خانگی ارزان تر از پرینترهای اداری هستند؟

پرینترهای ارزان قیمت قادر به چاپ تعداد صفحات زیاد نیستند و نمی توانند فشار زیاد را دوام بیاورند. چرخه کار تعداد صفحاتی است که پرینتر می تواند در یک ماه چاپ کند بدون اینکه به آن آسیبی برسد. چرخه کار پرینترهای خانگی حدود ۷۵۰ برگ و پرینترهای اداری هشت هزار برگ است. توجه داشته باشید که این میزان حداکثر ممکن است پس همواره باید سعی کنید که تعداد صفحات چاپ شده را زیر این عدد حفظ کنید. تقریبا تمام پرینترها قادر به چاپ روی کاغذ A۴ هستند و معمولا محل نگهداری کاغذ قادر به تغییر به اندازه های کوچک تر مانند A۵ است.

اما پرینترهای بزرگ تر A۳ قیمت بالاتری دارند و معمولا برای مصارف خانگی استفاده نمی شوند. سعی کنید قبل از خرید پرینتر، کیفیت رنگ های خروجی، سرعت چاپ هر برگ و وضوح چاپ را از نزدیک مشاهده کنید. توجه داشته باشید که اطلاعاتی که تولید کنندگان اعلام می کنند همانند Refresh Rate تلویزیون یا مصرف بنزین ماشین بعضا اشتباه و اغراق آمیز است. پس سعی کنید تنها به اطلاعات اعلام شده تولیدکننده، بسنده نکنید و پیش از خرید پرینتر تحقیقات لازم را انجام دهید. برخی از پرینترهای جوهرافشان ارزان قیمت سرعت بسیار پایینی دارند و برای چاپ یک برگ زمان زیادی را تلف می کنند.

برچسب : پرینتر hp ، راهنمای خرید پرینتر ، مقایسه پرینترها ، شرکت های سازنده پرینتر، برندهای معتبر پرینتر ، پرینتر لیزری ، جوهرافشان ، قیمت پرینتر

 

مهمترین پارامتر های مربوط به پرینتر که در زمان خرید باید به آن توجه نمود

اگر بخواهید از مهمترین ویژگی های مربوط به پرینتر را مورد بررسی قرار دهید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 سرعت:

یکی از مهمترین عوامل حضور موفقیت آمیز در صحنه رقابت تجاری بین تولید کنندگان، افزایش سرعت پرینترها می باشد. تعداد صفحاتی را که یک پرینتر می تواند در واحد زمان (دقیقه) چاپ نماید، همواره مورد نظر تولیدکنندگان به منظور افزایش توان رقابتی محصولات تولیدی خود و پاسخگویی به نیاز شما متقاضیان می باشد. سرعتی که تولیدکنندگان بر روی آن تمرکز داشته و آن را به عنوان یکی از شاخص های پرینترهای تولیدی خود عنوان کنند، صرفا به چاپ اسناد متنی ساده و یا سرعت چاپ در حالت پیش نویس، مربوط میگردد (البته مدت زمان ارسال اطلاعات از کامپیوتر یا لپ تاپ برای پرینتر در محاسبات اعلام شده، لحاظ نمی گردد). سرعت اعلام شده توسط تولیدکنندگان با آن چیزی که در عمل محقق می گردد، در بعضی از حالت ها دو یا سه مرتبه (در بعضی موارد بیش از دو یا سه مرتبه) بیشتر بوده و عملا در زمان چاپ به محدوده و میزان اعلام شده نمی رسد. مثلا: در بررسی انجام شده بر روی بعضی از پرینترهای جوهر افشان که تولیدکنندگان سرعت آن را در حالت چاپ متن، بین 5.2 تا 21 صفحه در دقیقه (PPM) اعلام کرده بودند، در عمل سرعت بین 1.9 تا 7.2 صفحه در دقیقه، محقق شده است. در وضعیتی مشابه در مواردیکه تولیدکنندگان، سرعت چاپ را بین 2/2 تا 15 صفحه در دقیقه عنوان نموده اند. در عمل و با توجه به تست های انجام شده، محدوده فوق به 0.5 تا 1.5 تنزل پیدا کرده بود. وضعیت فوق مختص به پرینترهای جوهر افشان نبوده و در رابطه با پرینترهای لیزری تک رنگ و رنگی نیز صدق می کند. در بررسی انجام شده بر روی تعدادی از پرینترهای لیزری تک رنگ، سرعت بین 10 تا 18 صفحه در دقیقه، در عمل برای چاپ متن، محقق شده است. سرعت فوق، بین 1 تا 3 مرتبه کمتر از تعداد صفحاتی است که توسط تولید کنندگان اعلام می شود وضعیت فوق در پرینترهای لیزر رنگی و در هنگام چاپ تصاویر نیز بدتر می شود. مثلا: در پرینترهای لیزری رنگی سرعت چاپ تصاویر بین یک تا سه صفحه در دقیقه بوده است و این میزان 8 مرتبه کمتر از آن چیزی است که تولیدکنندگان در آگهی های تبلیغاتی خود اعلام مینمایند.

 کیفیت چاپ:

تقریبا تمامی پرینترهای لیزری رنگی و تک رنگ، متن را با بالاترین کیفیت و سرعت چاپ می نمایند. پرینترهای لیزری رنگی، مدارهای رنگی و تصاویر گرافیکی دو بعدی را خوب چاپ می نمایند، ولی کیفیت عکس های چاپ شده توسط آنان، قابل قیاس با پرینترهای جوهر افشان نمی باشد. (در صورت استفاده از کاغذهای مخصوص گلاسه به همراه پرینترهای جوهر افشان، کیفیت چاپ تصاویر وضعیت به مراتب مطلوب تری را پیدا خواهد کرد). کیفیت چاپ متن در اکثر پرینترهای جوهر افشان مشابه پرینتر لیزری نبوده و در برخی موارد، تشخیص یک متن با جزئیات واضح بر روی تصاویر، مشکل می باشد.

 چاپ عکس:

برخی از پرینترهای جوهر افشان که قابلیت چاپ عکس را دارا می باشند، از یک پورت اختصاصی (USB)، به منظور اتصال مستقیم پرینتر به دوربین دیجیتالی استفاده می نمایند. با استفاده از پورت خوب، دوربین دیجیتال پرینتر متصل و امکان ارسال تصاویر انتخابی برای پرینتر فراهم می گردد. (ضرورتی برای استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ وجود ندارد). با استفاده از پرینترهای جوهر افشان و بکارگیری مناسب کاغذهای مخصوص چاپ عکس، می توان کیفیت چاپ تصاویر را در مقیاس بالایی افزایش داد.

 دقت چاپ:

پرینترهای جوهر افشان معمولا دارای حداکثر دقت 2400 در 1200 نقطه در اینچ (DPI) می باشند. دقت چاپ در پرینترهای جدید جوهر افشان به مرز 4800 در 1200 نقطه در اینچ رسیده است. بهترین روش به منظور بررسی کیفیت چاپ یک پرینتر، مشاهده نمونه خروجی تولید شده توسط آن است. پرینترهای لیزری تک رنگ، معمولا دارای دقتی بین 600 در 600 یا 1200 در 1200 نقطه در اینچ می باشند. وضعیت فوق در پرینترهای لیزری رنگی به 1200 در 1200 یا 2400 در 2400 نقطه در اینچ، می رسد. دقت فوق، برای چاپ متون و تصاویر گرافیکی ساده و بسیار مناسب می باشد.

 امکانات پرینتر:

تقریبا تمامی پرینترهای جوهر افشان، امکانات یکسانی را ارائه و دارای حداقل حافظه (بافر) می باشند. پرینترهای فوق دارای امکانات لازم به منظور اتصال به شبکه نمی باشند. تعدادی اندک از تولیدکنندگان، اقدام به ارائه پرینترهای جوهر افشان با کاربرد تجاری نموده اند که دارای امکاناتی بیشتر نظیر: حافظه بیشتر، امکان اتصال به شکبه و سینی اختیاری محل قرار دادن کاغذ می باشند. پرینترهای لیزری معمولا دارای امکانات بیشتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان می باشد. پرینترهای لیزری تک رنگ، قادر به نگهداری 150 تا 700 برگ می باشند. (مقدار فوق در پرینترهای لیزری تک رنگ حرفه ای، به 600 برگ می رسد). پرینترهای لیزری رنگی، قادر به نگهداری 200 تا 1200 برگ را دارا می باشند. بر روی این پرینترها امکان نسب سینی کاغذ به منظور افزایش تعداد کاغذها تا 5000 برگ نیز وجود دارد. اکثر پرینترهای لیزری، دارای حداقل (MB8) حافظه (بافر) می باشد. افزایش میزان حافظه پرینتر، امکان چاپ همزمان تعداد صفحات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. میزان حافظه پرینتر برای کاربرانی که حجم عملیات آنان بالا می باشد 32 مگابایت پیشنهاد می گردد.

 قیمت چاپ در صفحه:

قیمت کارت ریج در پرینترهای جوهر افشان بالا می باشد. قیمت تولیدکنندگان برای کارت ریج های سه رنگ بین 21 تا 38 دلار و برای جوهرهای مشکی تک رنگ بین 12 تا 34 دلار می باشد. معمولا کارت ریج هایی که دارای قیمت مناسب تری می باشند از جوهر کمتری استفاده می نمایند. هر کارت ریج قادر به چاپ 300 تا 800 صفحه می باشد. لازم است در زمان انتخاب پرینترهای جوهر افشان، قیمت تمام شده هر صفحه ی تک رنگ و رنگی را محاسبه کرده و از آن به عنوان یک پارامتر در تصمیم گیری استفاده گردد. بیشتر تولیدکنندگان استفاده از کارت ریج های با کیفیت بالا را توصیه می نمایند. قیمت کارت ریج های فوق از کارت ریج های معمولی کمی گران تر بوده ولی حجم جوهر استفاده شده در آنها دو برابر است. بدیهی است در چنین مواردی قیمت تمام شده یک صفحه کاهش پیدا خواهد کرد. تولیدکنندگانی مانند: اچ پی و ایپ سون و کنان کارت ریج هایی را وارد بازار کرده اند که هر رنگ دارای کارت ریج اختصاصی خود می باشند (در مقابله استفاده از یک کارت ریج برای تمامی رنگها). قیمت کارت ریج های فوق نسبت به کارت ریج های معمولی اندکی بیشتر است. پرینترهای لیزری رنگی از یک تونل کارت ریج جداگانه برای هر رنگ استفاده می نمایند. در بررسی اولیه به نظر می آیند با توجه به قیمت بالای کارت ریج این نوع پرینترها، قیمت تمام شده چاپ هر صفحه بیشتر از پرینترهای جوهر افشان می باشد، ولی چون هر کارت ریج در این نوع از پرینترها قادر به چاپ 6000 تا 12000 صفحه می باشد، قیمت تمام شده چاپ یک صفحه در آنان، پایین تر از پرینترهای جوهر افشان خواهد بود.

برچسب : پرینتر hp ، پارامتر های پرینتر ، سرعت پرینتر ، دقت پرینتر ، امکانات پرینتر

برچسب های سایت: پرینتر hp  ، قیمت پرینتر hp  ، مدل های پرینتر hp ، اطلاع رسانی محصولات پرینتر hp ، مرجع محصولات پرینتر hp

دیگر بخش های سایت:

درباره ایران اچ‌پی

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Designed and Developed By Falnic eBusiness Team.
با ما همراه باشيد.
از آخرین خبرها و تخفیفات ما مطلع شوید  شرایط و نحوه ارسال کالا
در راستاي ارتقاء كيفيت خدمات ارائه شده به مشتريان، سرويس ارسال كالا به تمام نقاط كشور راه اندازي شده است. پس از ثبت سفارش توسط كاربران در تهران، بعد از 2 ساعت تا يك روز كاري جهت كسب اطمينان از تحويل كالا با مشتريان تماس گرفته خواهد شد. در صورتي كه سفارش مربوط به خارج از شهر تهران باشد اين زمان به 2 روز كاري افزايش مي يابد.

بازه زماني ارسال كالا :

  درصورتيكه محل تحويل سفارش داخل شهر تهران باشد، كالا بين 2 تا 5 ساعت پس از ثبت سفارش تحويل خواهند شد. درصورتيكه سفارشات در ساعات غيراداري ثبت شده باشد، ارسال آن به اولين روز كاري پس از ثبت سفارش موكول خواهد شد.
  درصورتيكه محل تحويل سفارش، خارج از شهر تهران باشد، بسته به مسافت و شركت حمل كننده، تحويل كالا بين 2 تا 3 روز به طول مي انجامد.

هزينه حمل :

  كليه سفارشات اينترنتي با ارزش بالاي 100،000 تومان در تهران و بالاي 400،000 تومان در شهرستانها مشمول حمل رايگان خواهند شد.
  سفارشات ديگر ، غيراينترنتي ، مشمول هزينه حمل خواهند بود كه با توجه به وزن و ابعاد محموله و مسافت تا محل تحويل و نوع شركت حمل كننده، نرخ هاي متفاوتي خواهد داشت. البته ما شما را درگير انتخاب شركت حمل نخواهيم كرد و بهترين راه را از نظر سرعت و امنيت انتخاب خواهيم كرد. هزينه حملي كه به هر سفارش تعلق مي گيرد زمان ثبت سفارش در سبد خريد كالا به كاربران اعلام خواهد شد.

نحوه هاي ارسال :

كليه سفارشات شهر تهران از طريق پيك و يا آژانس ارسال خواهند شد. سفارشات خارج از شهر تهران، بسته به حجم و ابعاد و حساسيت محصولات از طريق پست پيشتاز، تيپاكس، چاپار، باربري و ترمينال و يا راه هاي ديگر مورد درخواست مشتري ارسال خواهند شد.

اطلاع رساني و پيگيري :

پس از ارسال كالا، شماره رهگيري و يا شماره بارنامه براي شما از طريق پيامك ارسال خواهد شد.
  در صورتيكه از طريق پست ارسال شده باشد مي توانيد با درج كد رهگيري در قسمت مربوطه در سايت http://itemtracking.post.ir وضعيت ارسال كالاي خود را پيگيري نماييد.
  در صورتيكه كالاي شما از طريق چاپار ارسال شده باشد، مي توانيد با مراجعه به سايت www.chaparnet.com و درج كد رهگيري كالاي خود را پيگيري نماييد.
  از آنجاييكه باربري ها و تيپاكس سامانه اي براي پيگيري مرسولات ندارند، جهت پيگيري مي توانيد با دفاتر آنها در شهر خود تماس بگيريد.

ارسال های ناموفق

  اگر کالای شما برایتان ارسال شده باشد و شما در مکان مشخص شده (آدرس موجود در سفارش) حاضر نباشید، مسئول ارسال برای شما نامه ای قرار داده تا شما بتوانید کالای خود را دوباره برای تحویل پیگیری نمائید.
اگر به هر دلیلی کالا به ما مرجوع شد (مثلا اشتباه بودن آدرس سفارش)، سریعا شما را از طریق ایمیل باخبر خواهیم کرد. در این زمان شما می توانید سفارش خود را لغو نموده و یا ارسال مجدد کالا را از ما بخواهید. لطفا توجه داشته باشید که ما حق اخذ هزینه های ارسال دوباره - ناشی از خطای مشتری (سفارش دهنده)- را برای خود محفوظ می داریم.

ارسال ها و یا تحویل های با تاخیر

  تمام تلاش ما بر ارسال سفارشات در زمان های ذکر شده در بالاست. اما در شرایط نادر و افزایش ناگهانی سفارشات و یا تاخیر شرکت ارسال سفارشات (پست، تیپاکس و ...) ممکن است سفارشات با تاخیر مواجه شوند.


 
شعار رسالت فالنیک (ایران اچ پی) :خلق تجربه‌های لذتبخش برای مشتریان سرتاسر دنیا با انسان‌هایی نوآور و چابک
 
با ما همراه باشيد