شرایط نگهداری و گارانتی سرور

مشتری گرامی ضمن تشکر از حسن انتخاب شما لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

شرایط نگهداری سرور
تعریف گارانتی:

منظور از گارانتی ارائه ضمانتنامه برای کارکرد سالم و بدون عیب تجهیزات و اجزای آن مطابق با اسناد همراه و مشخصات تعریف شده از طرف شرکت می باشد. این ضمانتنامه فقط عیوب مربوط و حاصل از ایراد در ساخت و تولید را پوشش می دهد. حوادث و مشکلات معلول از عوامل ثانویه و یا استفاده نادرست شامل گارانتی نمی شود.

مواردی که کالا را از گارانتی خارج می کند

1- مخدوش یا فک شدن شماره سریال، هولوگرام یا پلمپ دستگاه.
2- کلیه صدمات فیزیکی شامل ضربه، شکستگی، له شدگی، خراشیدگی، نوسانات برق، ریختن مایعات، اقدام به تعمیر توسط افراد غیر مجاز، نصب غیر صحیح لوازم جانبی، اتش سوزی، گرد و خاک و حوادث طبیعی.
3- هر گونه آسیب ظاهری نظیر سوختگی قطعات روی برد، تاب برداشتگی کالا، زنگ زدگی، اکسیده شدن.
4- عدم استفاده از برق مناسب و بدون نوسان ( عدم اسفاده از استابیلایزر و UPS آنلاین ).
5- عدم وجود ارت مناسب ( اختلاف پتانسیل بین 1 تا 3 ولت ) و یا عدم اتصال ارت به پریزی که دستگاه به آن متصل است.
6- مناسب نبودن دمای اتاق سرور ( بالاتر از 18 درجه سانتیگراد ).
7- درصورتیکه خرابی دستگاه ناشی از نوسانات برق، نفوذ مایعات، آتش سوزی، وارد آمدن ضربه، استفاده نادرست ازدستگاه، تخریب عمدی، سرویس و تعمیرات توسط اشخاص غیر مجاز و استفاده از لوازم مصرفی نامرغوب و غیر استاندارد و هرگونه ایراد فیزیکی باشد ضمانت نامه از درجه اعتبار ساقط خواهد بود.

شرایط گارانتی سرور ایران اچ پی

* در حفظ کارت ضمانتنامه دقت فرمایید، زیرا المثنی صادر نمی گردد.
* هزینه حمل دستگاه به واحد های فنی شرکت بعهده خریدار می باشد.
*اشکالاتی ناشی از نرم افزار به هیچ عنوان شامل ضمانتنامه نمی باشد.
*دریافت کارت ضمانت نامه به منزله پذیرش شرایط ضمانتنامه از طرف خریدار می باشد.
*ارائه کارت ضمانتنامه جهت رفع عیب دستگاه الزامی است، در غیر این صورت هزینه تعمیرات و لوازم یدکی نقداً دریافت میگردد.
*ضمانتنامه فقط با برچسب هولوگرام دارای ارزش قانونی می باشد، درصورت مخدوش شدن و یا عدم وجود هولوگرام این کارت فاقد اعتبار می باشد.
*چنانچه پلمپ دستگاه باز شده باشد و یا شماره سریال ضمانتنامه یا دستگاه مخدوش و یا با یکدیگر مطابقت نداشته باشد، ضمانتنامه از درجه اعتبار ساقط است.
*خدمات تعمیر و رفع اشکال دوران ضمانت حتی المقدور در داخل کشور توسط کارشناسان شرکت ایران اچ پی یا مراکز ذیصلاح انجام میگردد. چنانچه انجام این خدمات در داخل کشور میسر نباشد، به صلاحدید شرکت ایران اچ پی، دستگاه به نزدیکترین مرکز ارائه خدمات ضمانت در خارج از کشور منتقل و یا در صورت لزوم به کشور مبدا" انتقال می یابد، که در این موارد انجام خدمات ضمانت بین دو هفته تا دو ماه به طول خواهد انجامید. هزینه های ارسال و بازگشت و پی گیری مراحل انجام کار با شرکت ایران اچ پی است، ولی هزینه تغییراتی که به تشخیص شرکت سازنده از شمول ضمانت خارج می باشد از خریدار نقداً دریافت می گردید.
*جهت پاسخگویی به سوالات فنی و پشتیبانی دستگاه، می توانید با ایمیل support@falnic.com و یا از طریق پشتیبانی آنلاین سایت ارتباط برقرار فرمایید.

ساعات و نحوه پذیرش:

* ساعات پذیرش و تحویل دستگاه همه روزه از ساعت 8:30 لغایت 15، غیر از روزهای پنج شنبه و تعطیلات رسمی می باشد.
* مراجعین پس از تحویل دستگاههای خود رسید دریافت می کنند. بدیهی است که ارائه رسید مذکور به هنگام تحویل دستگاه الزامی است.

امکان جدید خرید از طریق پیام کوتاه

کاربر گرامی، شما می توانید از طریق سامانه پیام کوتاه ایران اچ پی مراحل خرید خود را تسریع نمایید. برای این کار یک پیامک بدون متن به شماره 30008363 ارسال نمایید. بعد از ارسال درخواست خرید، از طرف بخش فروش ایران اچ پی ، با شما تماس گرفته خواهد شد . شایان ذکر است کلیه کالاهای خریداری شده برای تهران در کمتر از 3 ساعت و برای شهرستانها درکمتر از 48 ساعت (به جز روزهای تعطیل و پایان وقت اداری) قطعاً به دست خریداران محترم خواهد رسید، لطفاً در غیر اینصورت مراتب را با ارسال پیامک مجدد به شماره فوق اعلام نمایید تا رسیدگی لازم صورت پذیرد.

 
 
 
شعار رسالت فالنیک (ایران اچ پی) :خلق تجربه‌های لذتبخش برای مشتریان سرتاسر دنیا با انسان‌هایی نوآور و چابک
 
با ما همراه باشيد